» معرفی سیستم های VRF

امروزه، صرفه جویی در مصرف انرژی از اولویت های اصلی همه کشورهای دنیا محسوب می شود. افراد، سازمان ها و دولت ها در صدد تلاش در جهت کاهش مصرف انرژی در سطوح پایدارتر هستند. تابستان و زمستان هر کدام دردسرهای خاص خود را از لحاظ سرمایش و گرمایش دارند. از یک طرف از ابتدای تابستان باید برای مرمت و راه‌اندازی سیستم‌های خنک کننده اقدام کنیم و از سویی در زمستان باید مقدمات راه‌اندازی لوازم گرمایشی را فراهم آوریم که هر کدام سختی و هزینه های خاص خود را دارند. اما طی سال‌های اخیر سیستم‌های جدیدی تولید و وارد بازار شده اند که با کمترین میزان دردسر خانه، محل کار و… را در فصول

محصولات VRF آکس

VRF

گرم سال خنک و در فصل سرد سال گرم می‌کنند. یکی از این سیستم ها، سیستم VRF یا VRV میباشند.
سیستم های VRF یا Variable Refrigerant Flow به معنای جریان مبرد متغیر، نسل پیشرفته‌ای از سیستم‌های مولتی اسپیلیت بدون کانال و یکی از کار آمدترین سیستم های تهویه مطبوع مدرن هستند که اجازه می‌دهند واحدهای داخلی بیشتری به هر واحد خارجی متصل شوند. سیستم‌های VRFامکان گرمایش و سرمایش همزمان و همچنین بازیابی گرما برای کاهش مصرف انرژی را فراهم می‌کنند. ارائه گرمایش و سرمایش توسط یک سیستم کاملا یکپارچه، با سیستم کنترل واحد، عدم نیاز به موتورخانه و تکنیسین نگهدار و همچنین مصرف برق اندک و ضریب عملکرد (COP) بالای دستگاه برخی از مزیت‌های شاخص این نوع سیستم‌ها است. همچنین از دیگر مزایای این سیستم می توان به امکان لوله‌کشی در فواصل زیاد، امکان نصب در پروژه‌های مرتفع، امکان نصب واحد‌های درونی از نوع‌های مختلف، کنترلر مرکزی و بهره‌گیری از مبرد R410a که دوستدار محیط ‌زیست است و همچنین عدم نیاز به مصرف آب اشاره کرد.

بکارگیری تکنولوژی کمپرسور اینورتر در این سیستم ها موجب داشتن بالاترین بازدهی انرژی و مصرف برق کمتری نسبت به کولرهای گازی متداول به میزان ٧۰% بوده. نسبت SEER (ضریب انرژی فصلی) این محصول، اینورتر را به تنها دستگاه تبرید تهویه هوا در جهان با بیشترین بازدهی انرژی تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های برجسته اینورترهای جدید ، توانایی آن در خنک نمودن سریع فضا می باشد. سیستم کنترل فشار که در تکنولوژی VRF به کار رفته است، به طور موثری زمان مورد نیاز برای رسیدن به دمای دلخواه را به میزان ۳۰% در مقایسه با مدل های متداول و قبلی، کاهش می دهد.

سیستم های VRF به نسبت سبکتر می باشند و دیگر نیازی به استفاده از تکنیکهای مستحکم سازی سقف نمی باشد. علاوه بر این، سیستم لوله کشی جدید نیز مقرون به صرفه تر است، زیرا در سیستم VRF فضای بیشتری از طریق یک لوله واحد پوشش داده می شود. این سیستم موجب کاهش هزینه ها در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ می شود

سیستم vrf

برخی از مزایای سیستم های VRF آکس:

· کارایی مناسب و راندمان بالا با در نظر گرفتن نوسان بسیار نامنظم برق

سیستم vrf

· به کار بردن مبردی مناسب و سازگار با محیط زیست ، به ویژه سازگار با لایه اوزن به نام R410a، در نتیجه استفاده از آن هیچگونه محدودیت زمانی ندارد .

· صرفه جویی در زمان و هزینه های بهره برداری و قیمت پایین تجهیزات اولیه :

عدم نیاز به تجهیزات جانبی مانند کانال هوا و ملحقات آن، عدم نیاز به آب و مدار آب خنک ، در نتیجه عدم نیاز به لوله کشی فولادی آب ، دستگاه های انتقال آب مانند پمپ ، انواع کنترل و مدار لوله کشی .

· قابلیت طراحی سیستم لوله کشی واحد و در فواصل بلند تر با سطح ارتفاع مختلف

سیستم vrf

· مجهز به تکنولوژی یخ زدایی هوشمند

سیستم vrf

· حالت های مختلف کارکردی

سیستم vrf

· کارکرد پیوسته از 5- تا 52 درجه سانتیگراد برای سرمایش ، مناسب برای مناطق استوایی و گرمسیری ؛ تا 15- درجه سانتیگراد برای گرمایش .

سیستم vrf

· مجهز به کمپرسور با تکنولوژی اینورتر

سیستم vrf

· سطح صدای بسیار پایین به جهت نحوه عملکرد کمپرسور و نوع فنهای کندانسور بکار رفته.

سیستم vrf

· مرکز کنترل الکترونیکی پیش رفته :

کنترلی دقیق بر دمای هوای فضا های مختلف به طور مستقل .

استقلال هر فضا از نقطه نظر استقلال کارکرد و بهره برداری .

· قابلیت کنترل هوشمند (WIFI Controller)

سیستم vrf

· قابلیت ترکیب تا 4 دستگاه، به منظور رسیدن به ظرفیت های بالاتر

سیستم vrf

· نسل جدید سیستم های VRF آکس با نام ARV X مجهز به دو کمپرسور اینورتر می باشد که در مقایسه با نسل قبلی ARV III و ARV III+ که مجهز به یک کمپرسور اینورتر و یک کمپرسور معمولی هستند، دارای راندمان و COP بالاتری می باشد.

مقاله بعدی
» مقایسه انواع سیستم های ARV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up