راهنمای خرید داکت اسپلیت

راهنمای خرید داکت اسپلیت

فاکتورهای کلیدی برای خرید داکت اسپلیت

جهت راهنمایی برای انتخاب و خرید دستگاه داکت اسپلیت، موارد زیر باید برای شرکت فروشنده شفاف باشد:
1- متراژ واحد
2- کاربری واحد اعم از مسکونی، تجاری، اداری، رستوران و …
3- نوع برق واحد ( تک فاز یا سه فاز) و میزان آمپراژ
4- شهر و موقعیت نصب دستگاه

بر اساس موارد ذکر شده شرکت می تواند دستگاه مناسب را به کارفرما پیشنهاد بدهد.
به طور معمول شرکت اطلس تهویه پارس پیشنهاد اقتصادی را به مشتری ارائه می کند. یعنی پیشنهاد دستگاه را برای شرایط دمای طرح خارجی ( نه دمای حداکثر منطقه ) ارائه می دهد. اگر مشتری نقشه پلان خود را داشته باشد، شرایط بهتری برای شناسایی نیاز کارفرما و پیشنهاد دستگاه خواهد داشت.
یکی از سوالات مشترک مشتریان در مورد نوع کمپرسور دستگاه است. تا مشتری تصمیم بگیرد که خرید دستگاه اینورتر صحیح تر است یا دستگاه داکت اسپلیت معمولی. البته مقدار اختلاف قیمت زیاد نیست ولی ممکن است 10 تا 15 درصد اختلاف قیمت برای بعضی از مناطق و یا مشتریان مهم و قابل توجه باشد.
بر این اساس پیش فاکتور تهیه شده و همراه با پیشنهاد فنی اولیه به مشتری ارائه می گردد.

نصب داکت اسپلیت
نصب داکت اسپلیت

مشخص کردن زمان تحویل دستگاه

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در راهنمای خرید داکت اسپلیت مشخص کردن زمان تحویل دستگاه توسط مشتری است. خیلی از مشتریان با توجه به شرایط فعلی کشور درخواست تحویل فوری دستگاه را دارند، و بعضی از مشتریان دستگاه را متناسب با پیشرفت پروژه بلندمدت (مثلا تا شش ماه) آینده لازم دارند، که ما بر اساس واردات می توانیم پروژه مد نظر را پوشش بدهیم.
مشتریان بعد از گرفتن پیشنهاد اولیه از شرکت اطلس تهویه پارس می توانند در صورت تمایل، درخواست بازدید محل را داشته باشند تا کارشناسی قطعی انجام گردد. پیشنهاد مسیرهای کانال توسط کارشناسان ما ارائه می گردد. و همچنین پیش فاکتور نصب داکت اسپلیت و اجرا تنظیم می گردد . که در این حالت مشتری به صورت شفاف هرگونه هزینه تمام شده سیستم داکت اسپلیت را داشته باشد و تصمیم به خرید بگیرد.

بازدید از پروژه ها یکی دیگر از راه های راهنمای خرید داکت اسپلیت

خیلی از اوقات مشتریان علاقمند به بازدید از اجراهای قبلی پروژه های ما هستند که این امکان هم در وب سایت ما در قسمت پروژه های انجام شده قابل مشاهده است و هم از طریق کارشناس فروش شرکت امکان ارسال لیست پروژه ها به مشتری امکان پذیر خواهد بود.
ذکر این نکته بسیار مهم است که مشتریان ما توجه داشته باشند که این دستگاه داکت اسپلیت ارزان ترین دستگاه تهویه مطبوع موجود در کشور است. و در واقع این دستگاهی است که در اکثر پروژه ها جایگزین کولر آبی شده است. از نظر قیمت، انتظاری که از این دستگاه می توانند داشته باشند این است که ارزان تر از داکت اسپلیت در بخش دستگاه های وارداتی تهویه مطبوع وجود ندارد. و در واقع باید قیمت این دستگاه، با دستگاه های تهویه مطبوع مقایسه شود نه با کولر آبی!

اهمیت هزینه برق در خرید داکت اسپلیت

دستگاه اسپلیت داکت می تواند در دوره زمستان با کویل های آب گرم مجهز شود که هزینه برق در زمستان کمتر شود. در غیر این صورت از همان سیستم هیت پمپ برای سرمایش و گرمایش استفاده شود و دیگر سیستم لوله کشی آب گرم اجرا نشود.

موارد ذکر شده ساده ترین روش برای راهنمای خرید اسپلیت داکت به مشتریان عزیز است.
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و دقیق تر می توانید به مقاله خرید داکت اسپلیت بر اساس متراژ ساختمان مراجعه بفرمایید.

اجرای سیستم داکت اسپلیت

اصولا در صنعت تهویه مطبوع هر انچه که قیمت خرید دستگاه است، معمولا 25 تا 30 درصد آن هزینه اجرا است.
به عنوان مثال کارفرما باید به این صورت برآورد کند که اگر 30 میلیون تومان خرید داکت برای او هزینه دارد ممکن است نزدیک به حداقل 10 میلیون تومان هزینه های اجرای این دستگاه باشد.هزینه برق داکت اسپلیت
یک نکته مهم دیگر برای مشتریان عزیز این مورد است که واحد های بالای 150 متر و سه خوابه بهتر است دو دستگاه داکت اسپلیت گذاشته شود. یک دستگاه برای اتاق خواب ها و یک دستگاه برای سالن پذیرایی.
این مورد ممکن است قیمت خرید اولیه را بالا ببرد ولی حجم اجرا کانال و لوله کمتر خواهد شد و از طرفی هزینه های برق هم بسیار کمتر خواهد شد. چون معمولا در طول شب قسمت اتاق خواب ها و نشیمن استفاده می شود و در مواقع خاص سالن پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. پس این تقسیم دو دستگاه کوچک تر در یک فضای بالای 150 متر هزینه های برق را در طول سال بسیار کمتر خواهد کرد که این بسیار مهم و ارزشمند است.
از طرفی دیگر چون دستگاه ها هم تقسیم می شود و دو تکه کوچک تر انتخاب می شود، صدای دستگاه هم بسیار کم تر خواهد بود، و همچنین سایز کانال ها هم بسیار کمتر خواهد شد که تمام این موارد باعث می شود شرایط بسیار ایدال تری برای مشتری از نظر هزینه و فنی ایجاد شود.

جایگاه نصب داکت اسپلیت

در مورد جایگاه نصب اسپلیت داکت هم مشتریان عزیز سوال داشتند که معمولا جایگاه نصب یونیت داخلی اسپلیت داکت در سقف کاذب اجرا می شود و البته حتما باید امکان دسترسی به یونیت داخلی وجود داشته باشد، و این مهم، برای مواقع سرویس و تعمیر دستگاه بسیار کلیدی خواهد بود.
قسمت یونیت خارجی داکت اسپلیت ، هم امکان اجرا در بالکن و هم در پشت بام را دارد. که این مورد هم در زمانی که تصمیم خرید قطعی شود بهترین کارشناسی داده خواهد شد.
ولی در کل از نظر زیبایی و آسانی بهتر است بالکن ها اشغال نشوند ولی گاهی اوقات مشتری برای امکان دسترسی دائم اصرار به اجرا در بالکن را دارند.

مقاله قبلی
تفاوت چیلر تراکمی و جذبی، مقایسه فنی و برآورد قیمت
مقاله بعدی
راهنمای نصب داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up